BBOM 2020 Ekoloji Takvimi ve Posteri Parmağınızın Ucunda

Aileler İçin
Aileler İçin
BBOM 2020 Ekoloji Takvimi ve Posteri Parmağınızın Ucunda

Başka Bir Okul Mümkün Derneği, geçtiğimiz yıl hazırladığı Ekoloji Takvimi ve Posterini güncelleyerek 2020 Ekoloji Takvimi ve Posteri olarak eğitimcilerle paylaştı.

Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nin benimsediği eğitim modelinin 4 temel değerinden biri olan ekolojiyi sınıflarda yaşatabilmek için hazırladığı Ekoloji Takvimi eğitimcilerin sınıflarında geleneksel halk takviminden derlenen doğa olayları ile dünya ve yaşamla ilgili belirli günler ve haftaları gün gün takip edebilmelerine olanak veriyor. Böylece bir yandan çocuklar doğa olaylarının farkına varırken diğer yandan da öğretmenler sınıflarında ekoloji bir duyarlılık ve bilinç yaratabiliyorlar.

2020 Ekoloji takvimi 2 farklı tasarımdan oluşuyor. Aşağıdaki  ilk bağlantıdan Ekoloji Takvimi Posteri’ni A1 boyutunda bastırarak duvarınıza asabilir, takvimde görmüş olduğunuz olayları, kendi doğa gözlemlerinizle birlikte çocuklarla yıl boyu doldurabilirsiniz.

2020 Ekoloji Takvimi Posteri’ni indirmek için lütfen buraya tıklayın.

2020 Ekoloji Takvimi rehberini indirmek için lütfen buraya tıklayın.

Ayrıca BBOM Yayınları’ndan çıkan, aylık doğa olayları ile dünya ve yaşamla ilgili belirli günleri ve haftaları takip edebileceğiniz, çesitli atölye önerilerinin yer aldığı Ekoloji Takvimi El Kitabı ile bilgi edinmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Başka Okul Mümkün Derneğinin çalışmasını, henüz fark etmemiş Eğitim Kolektifi okurlarıyla biz de paylaşmak istiyoruz.

BBOM dermeğinin çalışmalarına ise www.baskabirokulmumkun.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Bunlarda Var

En Yeniler

En Popüler

K Kuşağı adını Açlık Oyunları adlı dizinin mücadeleci karakteri Katniss'ten alıyor.

İşte Dünyayı Değiştirecek Kuşak: K Kuşağı

X, Y, Z ya da Baby Boomers. Kuşak kavramı, 20.yüzyıl toplumunu tanımlarken sıklıkla başvurduğumuz kavramların başında geliyor. Her şeyin çok hızlı yaşandığı; kültürün, teknolojinin büyük bir hızla değiştiği ve insanların…
Eğitime Dair Doğru Sandıklarımızı Kökten Dönüştürecek 6 Madde

Herkesin Doğru Sandığı 6 Büyük Eğitim Miti

Hepimizin iyi eğitimin nasıl olması gerektiğine dair inançlarımız vardır. Bu inançlardan bazıları yıllar içinde toplum genelinde de benimsenmiş, genel bir inanca dönüşmüştür. Aslında çoğu bilimsel doğru olmayan bu bilgiler, önce…
Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çoğumuz okumak için nefes almak kadar kolay ve sıradan bir eylemdir. Sözcükler, cümleler ya da metinler önümüze çıktığında istemsiz bir şekilde yazıları okuruz. Disleksik olanlar için ise okumak yüksek dikkat,…

Dosyalar

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Menü