Çocuklara Yavaşlamayı ve Odaklamayı Öğretmek İçin

Aileler İçin
Aileler İçin
çocuklara odaklanmayı öğretmek

Sakince otururken bile içi kıpır kıpır olan, sınıfta en az konuştuğunu düşündüğü günlerde bile sınıfın en gevezesi olmayı başaran, sırasını beklemeyi neredeyse her zaman unutan, koşarken herkese çarpan ve bunu hiç fark etmeyen “o çocuklar” için yazılmış özel bir kitaptan söz etmek istiyoruz size: Yavaşlamayı ve Odaklanmayı Öğrenmek adlı kitaptan.

Dr. Kathleen NADEAU ve Dr. Ellen DIXON’un tarafından kaleme alınmış olan, Charles BEYL’in çizimlerini tamamladığı ve Şirin AYDINER’in Türkçe’ye kazandırdığı “Yavaşlamayı ve Odaklanmayı Öğrenmek” isimli kitap Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu hakkında yazılan ve anne-babanın dilini kullanan kitapların tersine çocuklara sesleniyor, üstelik okumayı pek sevmeyen DEHB’i çocukların ilgisini çekecek şekilde karikatürlerle ve büyük puntolarla çocuklara ulaşıyor.

Kitabın ilk bölümü çocukların kendilerini ve ihtiyaçlarını fark etmelerini sağlayacak bir kontrol listesi sunuyor ve kendilerine uygun olan maddeleri işaretlemelerini istiyor.  Ve çocuk sanki kendi rotasını kendisi çizen kaptan gibi kitabın içinde kendi özel yolculuğuna başlıyor.

İkinci bölüm ise çocuklara çevresindekilerin ona yardım etmek için yapabilecekleri şeyleri soruyor. Böylece okulda ona yardım edenleri, çevresinde ailesine yardım edenleri, doktorları ve ona destek olmaya hazır arkadaşlarını bu bölümü tamamladığında fark etmiş olur.

Üçüncü bölümde ise okur artık açık denizlerdedir ve dümenini ustalıkla kullanan bir kaptan olmuştur. Kendi kendisine yardım edebilmek için kendisinin neler yapabileceğini bu bölüm sayesinde öğrenir. Öfkeyi kontrol etme yöntemleri, gevşeme egzersizleri, gündelik hayatta unutkanlıklarla baş etmek için kullanılabilecek minik ipuçları, söz kesmemeyi öğrenmek için yapılacaklar, uykuya dalma konusundaki kolaylaştırıcı çözümler, ev ödevlerini yaparken zamanı yönetmesini sağlayacak yöntemler ve daha birçok şey..

Dördüncü ve son bölümde kaptan rotasını yavaş yavaş ailesine çevirir. Ev ortamında, bahçede, alışveriş esnasında ailesiyle vakit geçirirken kullanabileceği bir ilerleme tablosu oluşturmayı öğrenir. Böylelikle başladığı işleri yarım bırakmamayı ve tamamlamayı kitap sayesinde öğrenir.

Yavaşlamayı ve Odaklanmayı Öğrenmek” isimli kitabın son iki sayfası ise anne babalara ayrılmıştır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan çocuklara anne babalık yaparken onların bir deniz feneri misali yolunu aydınlatabilecek öneriler, ek kaynaklar ve yardımcı okumalar listesi ile kitap biter.

Dr. Kathleen NADEAU ve Dr. Ellen DIXON’un kaleme aldığı, Charles BEYL’in çizimlerini tamamladığı ve Şirin AYDINER’in Türkçe’ye kazandırdığı “Yavaşlamayı ve Odaklanmayı Öğrenmek” isimli kitap Sola Kidz’ten çıkan ve çocuklara yönelik 4 bölüm halinde hazırlanmış, 91 sayfalık bir kitaptır.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Eğitim Kolektifi’nin Büyümesine Destek Olun!

İçeriklerimizi beğeniyorsanız daha fazla okuyucunun bize ulaşmasına destek olun.
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin, Beğenin, Paylaşın.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

milli eğitim bakanı olsaydım kitap
eğitim kolektifi milli eğitim bakanı olsaydım kitap satın al

Milli Eğitim Bakanı Olsaydım

Orijinal fiyat: 150 ₺.Şu andaki fiyat: 90 ₺.

Ahmet Yıldız, Ayşegül Kanal, Cem Demirayak, Gözde Durmuş, Engin Karadağ, Erdal Atıcı, Erdal Küçüker, Esergül Balcı, Fevziye Sayılan, Feyzi Coskun, Gökçe Güvercin-Seçkin, Gözde Durmuş, Hasan Aydın, M. Cansu Balcı, Meral Uysal, Mustafa Gazalcı, Niyazi Altunya, Nurcan Korkmaz, Orhan Özdemir, Reşide Kabadayı, Rıfat Okçabol, Selen Balcı, Ş. Erhan Bağcı, Vildan Özdemir
Eğitim Kolektifi Yayınları
Reklam

En Yeniler

En Popüler

Dosyalar

Reklam