Eğitim Üzerine İlham Verici 4 Türkçe TEDx Konuşması

Eğitimciler İçin
Eğitim Üzerine İlham Verici 4 Türkçe TEDx Konuşması

, Eğlence ve Tasarım alanlarında ilham verici konuşmalar sunan ’ seminerlerinden ilginizi çekeceğini düşündüğümüz içerikli dört konuşmayı sizlere sunuyoruz.

Tanıştıralım, Beyniniz |

Geliştirdiği bütüncül nöro-yaklaşım ile, modern tıp, klasik tıp, güncel teknoloji, terapi sistemleri ve sinir bilim bilgisini birleştiren Uzman Doktor Kerem Dündar bizlere beynin gizemli kapısını aralıyor ve beyne bakışımızı değiştirecek bilgiler sunuyor.

21. Yüzyıl Çocuğu |

Bir ergenin ağzından hayatın bir hedef bulmasının kısa hikayesi… Lise öğrencisi Mehmet Ali küçük yaşında maker hareketine katıldı. Istanbul Maker Lab bünyesinde çocuklara eğitimler verdi, farklı eğitim seminerlerinde 21. Yüzyıl öğrencilerinin davranış istek ve aksiyonlarını öğretmenlere anlattı. 1 sene boyunca NASA ve Google’ın sponsor olduğu FRC(First Robotics Competition) yarışmasına Türkiye’den okul takımıyla katıldı. İşte Mehmet Ali’nin macerası.

Yedi Yılda Bir | Barış Özcan

Hayat nasıl bir yolculuk? İnsanlar geleceklerine nasıl yön verirler? Barış Özcan, bir grup gencin hayatlarını 7şer yıl arayla takip eden böylece onların bütün hayat değişimlerini anlatan bir belgeselin eşliğinde bize anlamlı bir hayat yaşamanın sırlarını anlatıyor.

Çocuğunuzu Bir Bilim Adamının Yanına Çırak Verin! |

Çocuklar hayatı nasıl öğrenir? Nasıl özgüven kazanır? Halen Fizyoloji Bilim Dalında Doçent Doktor olarak farklı üniversitelerde ders veren ve sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji alanlarında çalışan Oytun Erbaş kendi çocukluk deneyimlerinden yola çıkarak çocukluktan itibaren hayatın nasıl şekillendiğini, ilgilerin nasıl oluştuğunu anlatarak “Ne kadar çok çalışırsak, beyin daha zeki hale gelir” diyor ve çocukların nasıl harika bir şekilde gelişebileceğini anlatıyor.

Yazar Hakkında

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Bunlarda Var

En Yeniler

En Popüler

Eğitime Dair Doğru Sandıklarımızı Kökten Dönüştürecek 6 Madde

Herkesin Doğru Sandığı 6 Büyük Eğitim Miti

Hepimizin iyi eğitimin nasıl olması gerektiğine dair inançlarımız vardır. Bu inançlardan bazıları yıllar içinde toplum genelinde de benimsenmiş, genel bir inanca dönüşmüştür. Aslında çoğu bilimsel doğru olmayan bu bilgiler, önce…
K Kuşağı adını Açlık Oyunları adlı dizinin mücadeleci karakteri Katniss'ten alıyor.

İşte Dünyayı Değiştirecek Kuşak: K Kuşağı

X, Y, Z ya da Baby Boomers. Kuşak kavramı, 20.yüzyıl toplumunu tanımlarken sıklıkla başvurduğumuz kavramların başında geliyor. Her şeyin çok hızlı yaşandığı; kültürün, teknolojinin büyük bir hızla değiştiği ve insanların…
Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çoğumuz okumak için nefes almak kadar kolay ve sıradan bir eylemdir. Sözcükler, cümleler ya da metinler önümüze çıktığında istemsiz bir şekilde yazıları okuruz. Disleksik olanlar için ise okumak yüksek dikkat,…

Dosyalar

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Menü