Eğitim Üzerine İlham Verici 4 Türkçe TEDx Konuşması

Eğitimciler İçin
Eğitim Üzerine İlham Verici 4 Türkçe TEDx Konuşması

Teknoloji, Eğlence ve Tasarım alanlarında ilham verici konuşmalar sunan TEDx’ seminerlerinden ilginizi çekeceğini düşündüğümüz eğitim içerikli dört konuşmayı sizlere sunuyoruz.

Tanıştıralım, Beyniniz | Kerem Dündar

Geliştirdiği bütüncül nöro-yaklaşım ile, modern tıp, klasik tıp, güncel teknoloji, terapi sistemleri ve sinir bilim bilgisini birleştiren Uzman Doktor Kerem Dündar bizlere beynin gizemli kapısını aralıyor ve beyne bakışımızı değiştirecek bilgiler sunuyor.

21. Yüzyıl Çocuğu | Mehmet Ali Makbuloğlu

Bir ergenin ağzından hayatın bir hedef bulmasının kısa hikayesi… Lise öğrencisi Mehmet Ali küçük yaşında maker hareketine katıldı. Istanbul Maker Lab bünyesinde çocuklara eğitimler verdi, farklı eğitim seminerlerinde 21. Yüzyıl öğrencilerinin davranış istek ve aksiyonlarını öğretmenlere anlattı. 1 sene boyunca NASA ve Google’ın sponsor olduğu FRC(First Robotics Competition) yarışmasına Türkiye’den okul takımıyla katıldı. İşte Mehmet Ali’nin macerası.

Yedi Yılda Bir | Barış Özcan

Hayat nasıl bir yolculuk? İnsanlar geleceklerine nasıl yön verirler? Barış Özcan, bir grup gencin hayatlarını 7şer yıl arayla takip eden böylece onların bütün hayat değişimlerini anlatan bir belgeselin eşliğinde bize anlamlı bir hayat yaşamanın sırlarını anlatıyor.

Çocuğunuzu Bir Bilim Adamının Yanına Çırak Verin! | OYTUN ERBAŞ

Çocuklar hayatı nasıl öğrenir? Nasıl özgüven kazanır? Halen Fizyoloji Bilim Dalında Doçent Doktor olarak farklı üniversitelerde ders veren ve sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji alanlarında çalışan Oytun Erbaş kendi çocukluk deneyimlerinden yola çıkarak çocukluktan itibaren hayatın nasıl şekillendiğini, ilgilerin nasıl oluştuğunu anlatarak “Ne kadar çok çalışırsak, beyin daha zeki hale gelir” diyor ve çocukların nasıl harika bir şekilde gelişebileceğini anlatıyor.

Etiketler: barış özcan, çocuk, eğitim, gelişim, kerem dündar, mehmet ali makbuloğlu, oytun erbaş, tedx, teknoloji

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Eğitim Kolektifi’nin Büyümesine Destek Olun!

İçeriklerimizi beğeniyorsanız daha fazla okuyucunun bize ulaşmasına destek olun.
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin, Beğenin, Paylaşın.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

milli eğitim bakanı olsaydım kitap
eğitim kolektifi milli eğitim bakanı olsaydım kitap satın al

Milli Eğitim Bakanı Olsaydım

Orijinal fiyat: 150 ₺.Şu andaki fiyat: 90 ₺.

Ahmet Yıldız, Ayşegül Kanal, Cem Demirayak, Gözde Durmuş, Engin Karadağ, Erdal Atıcı, Erdal Küçüker, Esergül Balcı, Fevziye Sayılan, Feyzi Coskun, Gökçe Güvercin-Seçkin, Gözde Durmuş, Hasan Aydın, M. Cansu Balcı, Meral Uysal, Mustafa Gazalcı, Niyazi Altunya, Nurcan Korkmaz, Orhan Özdemir, Reşide Kabadayı, Rıfat Okçabol, Selen Balcı, Ş. Erhan Bağcı, Vildan Özdemir
Eğitim Kolektifi Yayınları
kalemler yaşar kemal kitap

Kalemler

Orijinal fiyat: 30 ₺.Şu andaki fiyat: 25 ₺.

Yaşar Kemal
Yapı Kredi Yayınları
sevdalı bulut nazım hikmet kitap

Sevdalı Bulut

Orijinal fiyat: 115 ₺.Şu andaki fiyat: 100 ₺.

Nazım Hikmet
Yapı Kredi Yayınları
Reklam

En Yeniler

En Popüler

Dosyalar

Reklam