Harvard, Trump’ı Nasıl Reddetti?

Eğitimciler İçin
harvard üniversitesi

ABD Başkanı Trump’ın, ülkenin önde gelen üniversitelerinden olan Harvard’a  koronavirüse karşı tedavi geliştirmesi amacıyla ek bütçeden hibe ettiği 9 milyon dolarlık yardımı geri istemesiyle başlayan tartışma Donald Trump ile üniversite yönetimi arasında gerginlik yaratmayı sürdürüyor.

Harvard Üniversitesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın salgın nedeniyle yapılan mali yardımı geri istemesinin ardından twitter hesabından açıklama yaparak, bu yardımın salgın nedeniyle zor durumda kalan öğrencilerin ‘acil ekonomik ihtiyaçlarını’ karşılamak için kullanılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada “Harvard, bu acil yüksek öğretim fonlarının yüzde 100’ünün koronavirüs salgını nedeniyle acil finansal ihtiyaçlarla karşı karşıya olan öğrencilere doğrudan yardım sağlamak için kullanılacağını taahhüt etmiştir” denirken, Üniversite aynı zamanda kendilerine sağlanan ödeneğin, zor durumdaki küçük işletmeleri kurtarmak için tasarlanmış bir teşvik paketinden değil acil yüksek öğretim fonlarından sağlandığının da altını çizdi.

donald trump

Üniversite, bu miktarın öğrencileri seyahat ve yaşam giderlerinin yanı sıra online eğitim harcamaları için kullanıldığını belirtti. Salgın nedeniyle, öğrencilerden yurt odalarını boşaltmaları istenmişti.

Koronavirüs salgını nedeniyle ABD’de uygulamaya konan ekonomik teşvik paketinin 2 trilyonluk ödeneğiyle ülke ve dünya tarihinin en büyük destek paketlerinden bir olduğu belirtiliyor.

Öte yandan teşvik ödemeleri hakkında bilgi veren Trump 21 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada “Bu parayı Harvard’dan geri isteyeceğim. Bu parayı hiç almamaları gerekirdi. Bunun işçiler için olması gerekiyordu, en zengin kurumlardan biri için değil. Harvard bu parayı geri ödeyecek” demişti.

Harvard Üniversitesi sahip olduğu 40 milyar dolarlık bağış fonuyla dünyanın en zengin üniversitelerinden biri kabul ediliyor.

Etiketler: donald trump, harvard üniversitesi

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Eğitim Kolektifi’nin Büyümesine Destek Olun!

İçeriklerimizi beğeniyorsanız daha fazla okuyucunun bize ulaşmasına destek olun.
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin, Beğenin, Paylaşın.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

milli eğitim bakanı olsaydım kitap
eğitim kolektifi milli eğitim bakanı olsaydım kitap satın al

Milli Eğitim Bakanı Olsaydım

Orijinal fiyat: 150 ₺.Şu andaki fiyat: 90 ₺.

Ahmet Yıldız, Ayşegül Kanal, Cem Demirayak, Gözde Durmuş, Engin Karadağ, Erdal Atıcı, Erdal Küçüker, Esergül Balcı, Fevziye Sayılan, Feyzi Coskun, Gökçe Güvercin-Seçkin, Gözde Durmuş, Hasan Aydın, M. Cansu Balcı, Meral Uysal, Mustafa Gazalcı, Niyazi Altunya, Nurcan Korkmaz, Orhan Özdemir, Reşide Kabadayı, Rıfat Okçabol, Selen Balcı, Ş. Erhan Bağcı, Vildan Özdemir
Eğitim Kolektifi Yayınları
Reklam

En Yeniler

En Popüler

Dosyalar

Reklam