Harvard, Trump’ı Nasıl Reddetti?

Genel
Genel
harvard üniversitesi
Reklam
A+ A-

ABD Başkanı Trump’ın, ülkenin önde gelen üniversitelerinden olan Harvard’a  koronavirüse karşı tedavi geliştirmesi amacıyla ek bütçeden hibe ettiği 9 milyon dolarlık yardımı geri istemesiyle başlayan tartışma ile üniversite yönetimi arasında gerginlik yaratmayı sürdürüyor.

Harvard Üniversitesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın salgın nedeniyle yapılan mali yardımı geri istemesinin ardından twitter hesabından açıklama yaparak, bu yardımın salgın nedeniyle zor durumda kalan öğrencilerin ‘acil ekonomik ihtiyaçlarını’ karşılamak için kullanılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada “Harvard, bu acil yüksek öğretim fonlarının yüzde 100’ünün koronavirüs salgını nedeniyle acil finansal ihtiyaçlarla karşı karşıya olan öğrencilere doğrudan yardım sağlamak için kullanılacağını taahhüt etmiştir” denirken, Üniversite aynı zamanda kendilerine sağlanan ödeneğin, zor durumdaki küçük işletmeleri kurtarmak için tasarlanmış bir teşvik paketinden değil acil yüksek öğretim fonlarından sağlandığının da altını çizdi.

donald trump

Üniversite, bu miktarın öğrencileri seyahat ve yaşam giderlerinin yanı sıra online eğitim harcamaları için kullanıldığını belirtti. Salgın nedeniyle, öğrencilerden yurt odalarını boşaltmaları istenmişti.

Koronavirüs salgını nedeniyle ABD’de uygulamaya konan ekonomik teşvik paketinin 2 trilyonluk ödeneğiyle ülke ve dünya tarihinin en büyük destek paketlerinden bir olduğu belirtiliyor.

Öte yandan teşvik ödemeleri hakkında bilgi veren Trump 21 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada “Bu parayı Harvard’dan geri isteyeceğim. Bu parayı hiç almamaları gerekirdi. Bunun işçiler için olması gerekiyordu, en zengin kurumlardan biri için değil. Harvard bu parayı geri ödeyecek” demişti.

Harvard Üniversitesi sahip olduğu 40 milyar dolarlık bağış fonuyla dünyanın en zengin üniversitelerinden biri kabul ediliyor.

Etiketler: ,
Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Bunlar da Var

En Yeniler

En Popüler

çocuğumun hiç arkadaşı yok

Çocuğumun Hiç Arkadaşı Yok!

Çocuğunuzun okulda arkadaşı yok mu? Çocuğunuz yalnız ve mutsuz mu? Çocuğunuz arkadaşı olmadığı için okula gitmekte zorlanıyor mu? Çocuğum arkadaşları tarafından dışlanıyor mu diyorsunuz? Çocuğunuzun arkadaşlık kuramama nedenleri nelerdir ve…

Dosyalar

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Reklam
Menü