Kategoriler: Eğitimciler İçin

KPSS 2020/3 Tercih İşlemleri Yarın Başlıyor! İşte Detaylar

Google Reklam

ÖSYM‘nin resmi internet sayfası tarafından yapılan duyurunun ardından başvuru şartları netleşen KPSS 2020 3 tercihlerinde süreç başlıyor. İşlemler yarın (8 Ocak) itibariyle başlayacak, 15 Ocak’a kadar ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle gerçekleşecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne ön lisans mezunlarından 125 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adaylar www.osym.gov.tr adresinde yayımlanan başvuru genel şartlarının yanı sıra tercih kılavuzunda belirtilen mezuniyet şartları ve diğer detaylara da dikkat etmek durumundalar.

Kılavuzda yer alan bilgilere göre 125 sözleşmeli personel alımında, “Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama, Tapu ve Kadastro, Tapu Kadastro veya Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu” için kontenjan ayrılmış durumda. Yerleştirme ücreti ise 20 TL olarak belirlendi.

Adaylar ÖSYM’nin resmi sayfasından tercihlerini tamamladıktan sonra 16 Ocak 2020 tarihine kadar yerleştirme ücretini yatırmamaları halinde tercih ettikleri pozisyonlara yerleştirme hakkına sahip olsalar dahi ücreti ödemedikleri için bu hakkı kaybedecekler. Konuya dair ÖSYM’den yapılan uyarıda, “Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 16 Ocak 2020 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 16 Ocak 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.” denildi.

Google Reklam
Aylin Göçmen

90lı yıllardan bu yana eğitim sektöründe yönetici, araştırmacı ve yazar olarak çalışmıştır. 2008-2013 yılları arasında Birgün Gazetesi Eğitim Sayfasında köşe yazıları yazmış; ‘Yeniden Öğrenme’ (Nobel), Aileye Rağmen (Asi Kitap) adlı kitapları kaleme almıştır.

Leave a Comment

Yeni Yazılar

Köy Okulları Açılıyor mu? Yeni Karar Neler İçeriyor?

  Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Kolektifi olarak da gündemde tutmaya çaba gösterdiğimiz bir konuda önemli…

2 gün önce

Leonardo Da Vinci’den Çocuklara 7 Ders

Da Vinci insanlık tarihinin şüphesiz  en sıra dışı kişiliklerinin başında gelir; bir rönesans dâhisidir; ressam,…

1 hafta önce

Neden 2-7 Yaş Beyin Gelişiminin En Önemli Dönemidir?

Albert Einstein’ın çocukluğunu bilenler, büyüdüğünde bilim dünyasına büyük katkılarda bulunacak bir bilim insanı olacağını tahmin…

1 hafta önce

Ölçme ve Değerlendirme: Not Verirken Ne Kadar Adiliz?

  Ölçme ve değerlendirmenin adil bir şekilde yapılması ve sonucun doğru amaçlarla kullanılması bir başka…

1 hafta önce

Daha Uzun ve Akıllı Çocukların Sırrı, Genetik Olarak Farklı Ebeveynler‏!

Çocuklarınıza bir üstünlük vermek istiyor musunuz? O halde eşinizi okyanus ötesinden bulun. Daha uzun ve…

2 hafta önce

İki Sınav, İki Sistem: Fransa’daki Lise Bitirme Sınavı Bizi Kendi Eğitim Sistemimizle Yüzleştiriyor!

Dünyanın hemen hemen her ülkesinde öğrenciler lise eğitimlerini bitirirken sınavlara girer ve bu sınavlardaki başarılarına…

4 hafta önce