Künye

İçerik Editörleri

Aylin Göçmen – Editor

1969 Lüleburgaz doğumludur. İstanbul Üniversitesi ve Buckingham Üniversitesi’de İşletme Yönetimi eğitimi almıştır.Mesleki hayatına ‘Öğrenme’ üzerine çalışmalar yaparak başlamış, bu dönemde ‘Yeniden Öğrenme’ (Nobel) adlı kitabı yayınlanmıştır.

2000-2016 yılları arasında özel eğitim kurumlarında yönetici olarak çalışmış aynı zamanda Beyin Temelli Öğrenme, Eğitim Psikolojisi, Yetişkin Eğitimi alanlarında çalışmış; Fatma Gök, Rıfat Okçabol, Michael Apple, Peter Mayo, Jerrold Lyne Kachur ve  Roger Dale’in derslerini izlemiştir.  2008-2013 yılları arasında Birgün Gazetesi Eğitim Sayfasında köşe yazıları yazmış, 2014’te Aileye Rağmen (Asi Kitap) adlı kitabı yayınlanmıştır.

Burcu Yalçınkaya – Çevirmen

1989 Keşan doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümünde lisans, Felsefe bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmüştür.

Harran Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulunda okutman olarak görev yapmış, Tılsım, Aslan Yürekli Richard ve Sultan Selahhaddin (Sir Walter Scott, 2015), Çağlar Boyunca Büyük Kadınlar (Carol Prunhubert, 2014), Yüz Gün: İran’daki Hayatım ve Tutsaklığım (Roxana Saberi, Ekim 2013), Kuğu Takımyıldızı’nın Gizemi (Andrew Collins, 2012), Cesur İnsanların Ülkesine Yolculuk (Adams Dana Schmidt, 2011), Jön Kürtler (Djene Rhys Bajalan, 2010), Halepçe’nin Zehirlenmesi (Çev. Burcu Yalçınkaya ve Hikmet İlhan, Joost R. Hilterman, 2009), Komplolar Üzerine (Niccolo Machiavelli, 2015), Ak Tavuskuşu (D.H. Lawrence, 2013), Paul Verlain, Dürüst Aptal Efsanesi (Stephan Zweig, Eylül 2013) , Arkadaşlar (Kazumi Yumoto, 2015), Bir Küçük Hayalperest Verlaine (Stephen Zweig, 2014), Alice Harikalar Diyarında ve Felsefe (Richard Brian Davis, 2014), Dalay Lama’nın Kedisi (David Michie, 2013), Sokrates’ten Derrida’ya: Kısa bir Felsefe Tarihi (Derek Johnston, 2014), Hiçbir Şey Eskimez Mutluluk Kadar (Oscar Wilde, Mayıs 2013-altıncı baskı Eylül 2015’te yapılmıştır.) adlı kitaplatın çevirisini yapmıştır.

Bingül Uzel – Nörobilim ve Gelişim Makaleleri

1986 Ankara doğumludur. İlkokulu Ankara ve İstanbul’ da, Ortaokul ve Liseyi Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’ ne girmiş, 2010 yılında yüksek onur derecesiyle mezun olmuş ve Prof. Dr. Turhan Oğuzkan ödülüne layık görülmüştür. Üniversite eğitimi sırasında Erasmus programı ile İsveç-Stockholm Üniversite’ sine gitmeye hak kazanarak 6 ay boyunca “Early Childhood Education” alanında eğitim almış ve bir İngiliz okulunda staj yapmıştır.

Mezun olduktan sonra 9 ay süre ile özel bir dershanede sınava hazırlanan öğrencilerle çalışmıştır. 2010-2015 yılları arasında Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapmıştır. Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi tezli yüksek lisans eğitimini 2012 yılında bitirmiştir. 450 saatlik MEB onaylı Aile ve Çift Terapisi eğitimi, Terapötik Kartlar Eğitimi, Kriz Müdahale Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi eğitimi, Mülteci Çocukların Topluma Uyumu Eğitimi, Özel Eğitimde Alternatif Öğretim Teknikleri, Çocuk Değerlendirme Testleri, Sanat Terapisinin Erken Çocukluk Döneminde Kullanımı, Çocuk ve Ergenlerle Klinik Görüşme Teknikleri, İhmal ve İstismarda Aile ve Çocuğa Yaklaşım Eğitimi, Proje Döngüsü Yönetimi, Siber Zorbalık Eğitimi, Çocuk ve Ergenlerde Psikiyatrik Rahatsızlıkların Genel Tanımı Eğitimi, Yaratıcı Dramayla Grup Rehberliği Eğitimi, EMDR 1. düzey eğitimi katıldığı eğitimlerden bazılarıdır.

Sistem Yönetimi

Gün Çağ Aydın
İlk Tasarım

Melih Üçer Kalite Ajans
Görsel Tasarım

Batuhan Özyavru
Yazılım, Tasarım ve Sosyal Medya Sorumlusu
www.batuhanozyavru.com.tr

Bilgilendirme

Sitemizde yayınlanan tüm yazıların telif hakları 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu tarafından korunmakta olup, bu haklar tarafımıza aittir. Sitemizden yapılacak alıntılarda, kaynak belirtmesi etik olduğu kadar yasal da bir zorunluluktur.

Leave a Comment