Karne Hediyeniz Oyuncak Değil Deneyim Olsun !

Aileler İçin
Aileler İçin
Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

Karne demek sizin için de televizyonda reklamı olan pahalı oyuncaklardan almak sonra da eve kapanarak onunla oynamak anlamına geliyor mu? Eğer Şubat tatilinize farklı açılımlar getirmek istiyorsanız, aşağıda sizin için hazırladığımız fikirlere bir göz atabilirsiniz.

1.Bir Gösteri Bileti

Şubat tatili sürecince çok sayıda çocuk tiyatrosu yeni film ya da konser organizasyonu olacak. Çocuğunuza vereceğiniz armağan onun yaşına, ilgisine uygun, birlikte gidebileceğiniz bir gösteri olabilir.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

2.Bir Dergi Aboneliği

Çocuğunuzu bir dergiye abone etmek için büyük yaşlara gelmesini beklemeyin. Yaşı kaç olursa olsun ilgisini çeken bir derginin üzerinde ismi yazılı bir  zarfla, her ay kapısına kadar gelmesi büyüdüğünde bile gülümseyerek hatırlayacağı bir deneyim olacaktır.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

3.Birikim Yapabileceği Bir Kumbara

Bir zamanlar tüm çocukların kendi kumbaraları olurdu. Günümüzün çocukları ise birikim yerine sahip olma odaklı bir dünyaya açıyorlar gözlerini. Bunu değiştirebilmek için yapmanız gereken tek şey ise onlara doğru mesajlar vermek. Çocuğunuza, bir kumbara hediye ederek, kendi isteklerini gerçekleştirmek için birikim yapmanın nasıl da zevkli bir beceri olduğunu öğretebilirsiniz.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

4.Bir Fotoğraf Albümü

Artık çocuklarımızın binlerce fotoğrafı var; ancak bunların çok azını bastırarak saklıyoruz. Çocuğunuza doğduğu günden başlayarak kendi büyümesini izleyebileceği, -dilerseniz birlikte seçeceğiniz- fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf albümü hazırlarsanız, hayatı boyunca saklayacağı, değerli bir hediye vermiş olursunuz.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

5.Bir Ajanda

Çoğumuz ajandaların sadece yetişkinlerin işine yarayacağını düşünürüz. Oysa zaman kavramıyla erken tanışmak, hedefler belirlemek, zaman planlaması yapmak; zamanın akışını fark etmek çoğu yetişkinin bile sahip olmadığı bir beceridir. Çocuklarınızın bu planlamadan heyecan duyacağından emin olabilirsiniz!

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

6.Mutfakta Ona Özel Bir Bölüm

Çocuğunuz yemek yapmaktan hoşlanıyor ve yemek yaparken sizinle zaman geçiriyorsa ona mutfakta özel bir bölüm ayırabilirsiniz. Boyu yetmiyorsa mutfağa özel bir basamak, bir mutfak önlüğü, bir aşçı şapkası, ona ait minik bir tencere, spatula ve tüm eşyalarını yerleştirebileceği bir köşe çocuğunuzun gönlünü alacaktır.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

7.Şubat Tatilini Planlama Hakkı

Çocuğunuzun eline şubat tatilinin günlerini gösteren bir küçük takvim verin. Size uyan günleri yazın. Çocuğunuza ne zaman ne yapılacağını onun belirleyeceğini söyleyin. Böylece hem çocuğunuzu mutlu eder hem de sizin yaptığınız planlara burun kıvırmasını engellemiş olursunuz.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

8.Evde Kamp İzni

Bu soğukta doğada bir şeyler yapmak zor olsa da bir aktivite duygusunu eve taşıyabilirsiniz. Salona ya da kendi odasına kuracağı çadırda arkadaşlarıyla geçireceği saatler ve yiyeceği kamp yemekleri çocuğunuza tatil duygusunu yaşatırken size de soluk aldıracaktır.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

9.Evde Arkadaşlarıyla Kıyafet Partisi

Artık kullanmadığınız giysilerinizi yatağın üstüne serin. Bunların arasına çocuğunuz giydiğinde ona heyecan verecek, parlak kumaşlı  elbiseleri, şapkaları, aksesuarları, şalları da katmayı unutmayın. Arkadaşlarıyla birlikte istediğini giyebileceği, istediği gibi süsleneceği bir akşamı ona armağan edin. Sadece çocuğunuzun değil, arkadaşlarının da kahramanı olacaksınız.

10.Süs Balığı

Çocuğunuz tabi ki kocaman bir köpek ya da nazlı bir kedi isteyecektir. Eğer gerçek bir ev hayvanı alarak kendinize yeni bir sorumluluk alanı yaratmaktan korkuyorsanız küçük bir başlangıç yapın. Birkaç balıklık küçük bir akvaryumla evinize yeni bir hayat katın.

11.Bambaşka Bir Deneyim

Şubat tatilini çocuğunuzu yepyeni bir deneyimle tanıştırmak için kullanabilirsiniz. Bir kerelik bile olsa buz pateni, sabahın erken saatlerine kadar sürecek yıldız gözlemi, bir itfaiye merkezine ziyaret, yakınlardaki bir hayvan barınağına yiyecek götürmek gibi faaliyetlerle tatilini şenlendirebilirsiniz.

12. Tabi ki Kitap

Çocuğunuza bir roman ya da öykü kitabı dışında da armağan edebileceğiniz pek çok ilginç kitap var. ‘Büyümeden Önce Yapman Gereken 101 Şey’ çocuklara farklı deneyimler konusunda ilham verecek kitaplardan biri. İçindeki ilginç fikirlerle çocuğunuzun başucu kitabı olacağını düşünüyoruz.

Etiketler: 15 tatil için fikirler, karne hediyesi fikirleri, sömestr tatilinde ne yapsak

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Eğitim Kolektifi’nin Büyümesine Destek Olun!

İçeriklerimizi beğeniyorsanız daha fazla okuyucunun bize ulaşmasına destek olun.
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin, Beğenin, Paylaşın.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

milli eğitim bakanı olsaydım kitap
eğitim kolektifi milli eğitim bakanı olsaydım kitap satın al

Milli Eğitim Bakanı Olsaydım

Orijinal fiyat: 150 ₺.Şu andaki fiyat: 90 ₺.

Ahmet Yıldız, Ayşegül Kanal, Cem Demirayak, Gözde Durmuş, Engin Karadağ, Erdal Atıcı, Erdal Küçüker, Esergül Balcı, Fevziye Sayılan, Feyzi Coskun, Gökçe Güvercin-Seçkin, Gözde Durmuş, Hasan Aydın, M. Cansu Balcı, Meral Uysal, Mustafa Gazalcı, Niyazi Altunya, Nurcan Korkmaz, Orhan Özdemir, Reşide Kabadayı, Rıfat Okçabol, Selen Balcı, Ş. Erhan Bağcı, Vildan Özdemir
Eğitim Kolektifi Yayınları
normal nedir wolfgang korn kitap

Normal Nedir?

Orijinal fiyat: 145 ₺.Şu andaki fiyat: 100 ₺.

Wolfgang Korn
Can Çocuk Yayınları
Reklam

En Yeniler

En Popüler

Dosyalar

Reklam