Karne Hediyeniz Oyuncak Değil Deneyim Olsun !

Aileler İçin
Aileler İçin
Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

Karne demek sizin için de televizyonda reklamı olan pahalı oyuncaklardan almak sonra da eve kapanarak onunla oynamak anlamına geliyor mu? Eğer Şubat tatilinize farklı açılımlar getirmek istiyorsanız, aşağıda sizin için hazırladığımız fikirlere bir göz atabilirsiniz.

1.Bir Gösteri Bileti

Şubat tatili sürecince çok sayıda çocuk tiyatrosu yeni film ya da konser organizasyonu olacak. Çocuğunuza vereceğiniz armağan onun yaşına, ilgisine uygun, birlikte gidebileceğiniz bir gösteri olabilir.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

2.Bir Dergi Aboneliği

Çocuğunuzu bir dergiye abone etmek için büyük yaşlara gelmesini beklemeyin. Yaşı kaç olursa olsun ilgisini çeken bir derginin üzerinde ismi yazılı bir  zarfla, her ay kapısına kadar gelmesi büyüdüğünde bile gülümseyerek hatırlayacağı bir deneyim olacaktır.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

3.Birikim Yapabileceği Bir Kumbara

Bir zamanlar tüm çocukların kendi kumbaraları olurdu. Günümüzün çocukları ise birikim yerine sahip olma odaklı bir dünyaya açıyorlar gözlerini. Bunu değiştirebilmek için yapmanız gereken tek şey ise onlara doğru mesajlar vermek. Çocuğunuza, bir kumbara hediye ederek, kendi isteklerini gerçekleştirmek için birikim yapmanın nasıl da zevkli bir beceri olduğunu öğretebilirsiniz.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

4.Bir Fotoğraf Albümü

Artık çocuklarımızın binlerce fotoğrafı var; ancak bunların çok azını bastırarak saklıyoruz. Çocuğunuza doğduğu günden başlayarak kendi büyümesini izleyebileceği, -dilerseniz birlikte seçeceğiniz- fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf albümü hazırlarsanız, hayatı boyunca saklayacağı, değerli bir hediye vermiş olursunuz.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

5.Bir Ajanda

Çoğumuz ajandaların sadece yetişkinlerin işine yarayacağını düşünürüz. Oysa zaman kavramıyla erken tanışmak, hedefler belirlemek, zaman planlaması yapmak; zamanın akışını fark etmek çoğu yetişkinin bile sahip olmadığı bir beceridir. Çocuklarınızın bu planlamadan heyecan duyacağından emin olabilirsiniz!

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

6.Mutfakta Ona Özel Bir Bölüm

Çocuğunuz yemek yapmaktan hoşlanıyor ve yemek yaparken sizinle zaman geçiriyorsa ona mutfakta özel bir bölüm ayırabilirsiniz. Boyu yetmiyorsa mutfağa özel bir basamak, bir mutfak önlüğü, bir aşçı şapkası, ona ait minik bir tencere, spatula ve tüm eşyalarını yerleştirebileceği bir köşe çocuğunuzun gönlünü alacaktır.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

7.Şubat Tatilini Planlama Hakkı

Çocuğunuzun eline şubat tatilinin günlerini gösteren bir küçük takvim verin. Size uyan günleri yazın. Çocuğunuza ne zaman ne yapılacağını onun belirleyeceğini söyleyin. Böylece hem çocuğunuzu mutlu eder hem de sizin yaptığınız planlara burun kıvırmasını engellemiş olursunuz.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

8.Evde Kamp İzni

Bu soğukta doğada bir şeyler yapmak zor olsa da bir aktivite duygusunu eve taşıyabilirsiniz. Salona ya da kendi odasına kuracağı çadırda arkadaşlarıyla geçireceği saatler ve yiyeceği kamp yemekleri çocuğunuza tatil duygusunu yaşatırken size de soluk aldıracaktır.

Oyuncak Yerine Geçecek 13 Karne Hediye Önerisi

9.Evde Arkadaşlarıyla Kıyafet Partisi

Artık kullanmadığınız giysilerinizi yatağın üstüne serin. Bunların arasına çocuğunuz giydiğinde ona heyecan verecek, parlak kumaşlı  elbiseleri, şapkaları, aksesuarları, şalları da katmayı unutmayın. Arkadaşlarıyla birlikte istediğini giyebileceği, istediği gibi süsleneceği bir akşamı ona armağan edin. Sadece çocuğunuzun değil, arkadaşlarının da kahramanı olacaksınız.

10.Süs Balığı

Çocuğunuz tabi ki kocaman bir köpek ya da nazlı bir kedi isteyecektir. Eğer gerçek bir ev hayvanı alarak kendinize yeni bir sorumluluk alanı yaratmaktan korkuyorsanız küçük bir başlangıç yapın. Birkaç balıklık küçük bir akvaryumla evinize yeni bir hayat katın.

11.Bambaşka Bir Deneyim

Şubat tatilini çocuğunuzu yepyeni bir deneyimle tanıştırmak için kullanabilirsiniz. Bir kerelik bile olsa buz pateni, sabahın erken saatlerine kadar sürecek yıldız gözlemi, bir itfaiye merkezine ziyaret, yakınlardaki bir hayvan barınağına yiyecek götürmek gibi faaliyetlerle tatilini şenlendirebilirsiniz.

12. Tabi ki Kitap

Çocuğunuza bir roman ya da öykü kitabı dışında da armağan edebileceğiniz pek çok ilginç kitap var. ‘Büyümeden Önce Yapman Gereken 101 Şey’ çocuklara farklı deneyimler konusunda ilham verecek kitaplardan biri. İçindeki ilginç fikirlerle çocuğunuzun başucu kitabı olacağını düşünüyoruz.

Yazar Hakkında

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Bunlarda Var

En Yeniler

En Popüler

K Kuşağı adını Açlık Oyunları adlı dizinin mücadeleci karakteri Katniss'ten alıyor.

İşte Dünyayı Değiştirecek Kuşak: K Kuşağı

X, Y, Z ya da Baby Boomers. Kuşak kavramı, 20.yüzyıl toplumunu tanımlarken sıklıkla başvurduğumuz kavramların başında geliyor. Her şeyin çok hızlı yaşandığı; kültürün, teknolojinin büyük bir hızla değiştiği ve insanların…
Eğitime Dair Doğru Sandıklarımızı Kökten Dönüştürecek 6 Madde

Herkesin Doğru Sandığı 6 Büyük Eğitim Miti

Hepimizin iyi eğitimin nasıl olması gerektiğine dair inançlarımız vardır. Bu inançlardan bazıları yıllar içinde toplum genelinde de benimsenmiş, genel bir inanca dönüşmüştür. Aslında çoğu bilimsel doğru olmayan bu bilgiler, önce…
Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çoğumuz okumak için nefes almak kadar kolay ve sıradan bir eylemdir. Sözcükler, cümleler ya da metinler önümüze çıktığında istemsiz bir şekilde yazıları okuruz. Disleksik olanlar için ise okumak yüksek dikkat,…

Dosyalar

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Menü