Yüzyüze Eğitim Okul Öncesi ve 1. Sınıflarla mı Başlıyor?

Eğitim PolitikalarıGenel
Yüzyüze Eğitim Okul Öncesi ve 1. Sınıflarla mı Başlıyor?
Reklam
A+ A-

Okulların ne zaman ve nasıl başlayacağı konusundaki meraklı bekleyiş devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası 2020 2021 eğitim öğretim dönemine ilişkin bilgiler paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz.” dedi.

Daha önce yüz yüz eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin tercihe bağlı olup olmayacağının sorulması üzerine “biz velileri zorlayarak ‘Herkesin bir mecburiyeti olacaktır.’ cümlesini kurmayız. Bunun hukuksal alt yapısını oluşturuyoruz” demişti. MEB programına göre ise okullar 21 Eylül’de yüz yüze ve aşamalı olarak açılacak. İşte, okulların açılışıyla ilgili son gelişmeler.

Çocuklar ve Covid-19: Vakalar Yükseliyor mu?

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların açılmasıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

Salgının başladığı günden bu yana ilk, orta ve yüksek eğitim kademelerinde uzaktan eğitim sistemimizi en iyi şekilde idame ettirdik. Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz.Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir.

Ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir. Özellikle üretimde gerçekten güçlü altyapsı, yetişmiş insan gücü, sürekli gelişen teknolojiyle Türkiye’nin önünde yepyeni bir dönemin açıldığına inanıyoruz.

Yüz Yüze Eğitim Zorunlu mu Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okula başlayabileceğini söyledi. MEB 2020 2021 eğitim öğretim takvimi ile ilgili daha önce açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin tercihe bağlı olup olmayacağının sorulması üzerine şunları söylemişti;

“Bu sadece eğitsel bir problem değil, sosyolojik bir problem aynı zamanda. Bu yüzden de biz velileri zorlayarak ‘Herkesin bir mecburiyeti olacaktır.’ cümlesini kurmayız. Bunun hukuksal alt yapısını oluşturuyoruz. Bu sıradan bir durum değil, genel bir afet durumu. Salgın döneminde velilerimiz diyelim ki ailesinde kronik rahatsızlığı olan birisi veya başka bir sorun var. Velinin insiyatifinin dikkate alınması söz konusu.”

Bu makale hurriyet.com.tr’nin “Okul öncesi (anaokulu) ve 1. sınıflar için okullar ne zaman açılacak 2020? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklama” adlı haberinden alınmıştır.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Bunlar da Var

En Yeniler

En Popüler

Narsist Ebeveynler Öfkeli ve Kırgın Çocuklar Yetiştirir

Narsistik Kişilik Bozukluğunun Masum İşaretleri

Son zamanlarda toplumda narsizmin yükselişiyle ilgili yazılar okuyor, çevrenizdeki insanların eskisine göre çok daha kendilerine dönük olduğunu fark ediyor ve belki de kendi kendinize soruyorsunuz: ‘Yoksa ben de biraz narsist…
çocuğumun hiç arkadaşı yok

Çocuğumun Hiç Arkadaşı Yok!

Çocuğunuzun okulda arkadaşı yok mu? Çocuğunuz yalnız ve mutsuz mu? Çocuğunuz arkadaşı olmadığı için okula gitmekte zorlanıyor mu? Çocuğum arkadaşları tarafından dışlanıyor mu diyorsunuz? Çocuğunuzun arkadaşlık kuramama nedenleri nelerdir ve…

Dosyalar

Reklam
Menü