Kristal Çocuk Nedir? Kristal Çocukların Özellikleri Nelerdir?

Aileler İçin
Aileler İçin
Kristal Çocuk Nedir? Kristal Çocukların Özellikleri Nelerdir?

Kuşaklar teoreminden söz edip İndigo ve Kristal çocuklara değinmemek olmaz. Kimdir İndigo ve Kristal çocuklar? Bazı uzmanlara göre Z kuşağının içinde yer alan bu iki özel grup, bazı uzmanlara göre ise Quantum ve Yeni Çağ Teorilerinden kaynaklanmaktadır. 2000li yıllarda dünyaya gelen bu çocukların, önceki kuşaklardan daha duyarlı ve sezgileri yüksek çocuklar olduğuna inanılır.

İndigo ve Kristal Çocuk Ne Demektir?

Quantum Teorisi ya da Yeni Çağ  Teorileri, içinde bulunduğumuz çağda  sıra dışı hatta doğaüstü yeteneklere sahip çocukların dünyaya gelecekleri ve dünyanın bu özel kuşaklar aracılığıyla daha iyi bir yer haline gelebileceğini savunur.  Bu özel çocuklar İndigo ve Kristal çocuklardır. Bu düşünceden doğan bir teori de Nancy Ann Tappe tarafından 1970’lerde ortaya çıkarılmış ve geliştirilmiştir.

İndigo Çocuklar yaşıtlarından farklı ve olağandışı psikolojik becerilere sahip, küçük yaşlardan itibaren özgüveni yüksek davranışlarıyla dikkat çeken, otorite ve kuralları sorgulayan çocuklardır. Bu çocuklar, eski ve sınırlı düşünme yollarını yıkmak, dönüştürmek ve ortadan kaldırmak misyonuyla dünyaya gelmişlerdir. Günümüzde yaklaşık 20-28 yaşlarına ulaşmış olan bu çocuklar güçlü sezgileriyle de dikkat çekerler.

Bu çocukların en sıra dışı becerileri iletişim kurma modelleridir.
Bu çocukların en sıra dışı becerileri iletişim kurma modelleridir.

Kristal Çocukların İletişim Modeli Farklıdır

Quantum Teorisine göre indigo çocuklar, kristal çocukların öncüleridir. 2000 yılından bu yana dünyaya gelen ve sıradışı duyarlılıklarıyla öne çıkan kristal çocuklar ise, insan evrimindeki yeni basamağı temsil ederler. Bu çocukların en sıra dışı becerileri iletişim kurma modelleridir. Kristal çocuklar, karşılarındaki insanı bir ayna gibi taklit ederler. Böylece karşılarındaki insanla sıradışı bir duygu etkileşimi yaratırlar. Çevrelerine yenilenme ve yeniden yapılanma konusunda yol gösterir; duyarlılıklar konusunda ilham verirler.

İlk kristal çocuklar, 1995’li yıllarda doğmaya başlamış, yıllar ilerledikçe doğan çocuklar daha derin sezgilerle dünyaya gelmiştir.  Kristal çocuklar sevecen çocuklardır; sıkıntıda olan insan ve hayvanlara yardım etmek ve onları iyileştirmek ister; küçük yaşlardan itibaren felsefi sohbetler yapabilir, sorgulayıcı ve şaşırtıcı yanıtlar verebilirler. Ayrıca ruhsal olarak yetenekli ve duyarlıdırlar.

İndigolar 20-28, Kristal Çocuklar  0-7 yaşında

Bebeklik yaşlarında da özellikle gözleriyle dikkat çekerler. Geniş, içe işleyen gözleri vardır ve bakışlarını size kenetleyerek, uzun uzun bakar ve o sırada ruhunuzu tüm çıplaklığıyla görürler. Dünyamızda hızla çoğalan bu özel ve yeni çocuklar mutlu, sevinç verici ve bağışlayıcıdırlar. Aşağı yukarı sıfır-yedi yaş arasındadırlar.

İndigo’ların tersine, Kristal çocuklar çok mutlu ve sakin yaradılışlıdırlar. Duygusal olarak, genellikle çok sakin, iyi bebeklerdir ve annelerine çok sağlam bir şekilde bağlanacaklardır. Bu sağlam bağ, onlar 4-5 yaşına gelene kadar sürebilir ve ‘bağımlılık’ davranışı olarak yorumlanabilir. Geç konuşur, aile dışındaki insanlara karşı çekingen davranabilirler.

Kristal çocuklar gezegenin ortak enerjisinden çok fazla etkilenirler. İnsan kitleleri korktuklarında ya da dünyayı değiştirecek bir olay meydana gelirken, onların moralleri bozulabilir ya da aşırı heyecanlanabilirler. Çünkü onlar başkalarının duygularına empati geliştirir,  çevrelerindekileri sakinleştirmeye çalışırlar.

Birisi huzur içinde olmadığında, bunu hissederler. Kristal çocuklar sadece duygusal olarak değil, aynı zamanda fiziksel olarak da duyarlıdırlar. Yüksek sesli gürültüye, kalabalığa, ısı derecesine, dağınıklığa ve düzensizliğe, karışık ortamlara, yapay ve kimyasal maddelere karşı son derece duyarlıdırlar. Quantum teorisine göre bu çocuklar doğuştan şifacıdırlar.

 

Bu makale ilginizi çektiyse “Kristal Çocuk Teorisi Gerçek mi?” adlı makalemize göz atabilirsiniz..

Etiketler: indigo çocuk, kristal çocuk, x y z toplumu kuşaklarla tanımlamak

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Eğitim Kolektifi’nin Büyümesine Destek Olun!

İçeriklerimizi beğeniyorsanız daha fazla okuyucunun bize ulaşmasına destek olun.
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin, Beğenin, Paylaşın.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

milli eğitim bakanı olsaydım kitap
eğitim kolektifi milli eğitim bakanı olsaydım kitap satın al

Milli Eğitim Bakanı Olsaydım

Orijinal fiyat: 150 ₺.Şu andaki fiyat: 90 ₺.

Ahmet Yıldız, Ayşegül Kanal, Cem Demirayak, Gözde Durmuş, Engin Karadağ, Erdal Atıcı, Erdal Küçüker, Esergül Balcı, Fevziye Sayılan, Feyzi Coskun, Gökçe Güvercin-Seçkin, Gözde Durmuş, Hasan Aydın, M. Cansu Balcı, Meral Uysal, Mustafa Gazalcı, Niyazi Altunya, Nurcan Korkmaz, Orhan Özdemir, Reşide Kabadayı, Rıfat Okçabol, Selen Balcı, Ş. Erhan Bağcı, Vildan Özdemir
Eğitim Kolektifi Yayınları
konaktakiler karin karakışlı kitap

Konaktakiler

Orijinal fiyat: 22 ₺.Şu andaki fiyat: 18 ₺.

Karin Karakaşlı
Günışığı Kitaplığı
Reklam

En Yeniler

En Popüler

Dosyalar

Reklam