Kristal Çocuk Nedir? Kristal Çocukların Özellikleri Nelerdir?

Aileler İçin
Aileler İçin
Kristal Çocuk Nedir? Kristal Çocukların Özellikleri Nelerdir?
Reklam

Kuşaklar teoreminden söz edip İndigo ve Kristal çocuklara değinmemek olmaz. Kimdir İndigo ve Kristal çocuklar? Bazı uzmanlara göre Z kuşağının içinde yer alan bu iki özel grup, bazı uzmanlara göre ise Quantum ve Yeni Çağ Teorilerinden kaynaklanmaktadır. 2000li yıllarda dünyaya gelen bu çocukların, önceki kuşaklardan daha duyarlı ve sezgileri yüksek çocuklar olduğuna inanılır.

İndigo ve Kristal Çocuk Ne Demektir?

Quantum Teorisi ya da Yeni Çağ  Teorileri, içinde bulunduğumuz çağda  sıra dışı hatta doğaüstü yeteneklere sahip çocukların dünyaya gelecekleri ve dünyanın bu özel kuşaklar aracılığıyla daha iyi bir yer haline gelebileceğini savunur.  Bu özel çocuklar İndigo ve Kristal çocuklardır. Bu düşünceden doğan bir teori de Nancy Ann Tappe tarafından 1970’lerde ortaya çıkarılmış ve geliştirilmiştir.

İndigo Çocuklar yaşıtlarından farklı ve olağandışı psikolojik becerilere sahip, küçük yaşlardan itibaren özgüveni yüksek davranışlarıyla dikkat çeken, otorite ve kuralları sorgulayan çocuklardır. Bu çocuklar, eski ve sınırlı düşünme yollarını yıkmak, dönüştürmek ve ortadan kaldırmak misyonuyla dünyaya gelmişlerdir. Günümüzde yaklaşık 20-28 yaşlarına ulaşmış olan bu çocuklar güçlü sezgileriyle de dikkat çekerler.

Bu çocukların en sıra dışı becerileri iletişim kurma modelleridir.

Bu çocukların en sıra dışı becerileri iletişim kurma modelleridir.

Kristal Çocukların İletişim Modeli Farklıdır

Quantum Teorisine göre indigo çocuklar, kristal çocukların öncüleridir. 2000 yılından bu yana dünyaya gelen ve sıradışı duyarlılıklarıyla öne çıkan kristal çocuklar ise, insan evrimindeki yeni basamağı temsil ederler. Bu çocukların en sıra dışı becerileri iletişim kurma modelleridir. Kristal çocuklar, karşılarındaki insanı bir ayna gibi taklit ederler. Böylece karşılarındaki insanla sıradışı bir duygu etkileşimi yaratırlar. Çevrelerine yenilenme ve yeniden yapılanma konusunda yol gösterir; duyarlılıklar konusunda ilham verirler.

İlk kristal çocuklar, 1995’li yıllarda doğmaya başlamış, yıllar ilerledikçe doğan çocuklar daha derin sezgilerle dünyaya gelmiştir.  Kristal çocuklar sevecen çocuklardır; sıkıntıda olan insan ve hayvanlara yardım etmek ve onları iyileştirmek ister; küçük yaşlardan itibaren felsefi sohbetler yapabilir, sorgulayıcı ve şaşırtıcı yanıtlar verebilirler. Ayrıca ruhsal olarak yetenekli ve duyarlıdırlar.

İndigolar 20-28, Kristal Çocuklar  0-7 yaşında

Bebeklik yaşlarında da özellikle gözleriyle dikkat çekerler. Geniş, içe işleyen gözleri vardır ve bakışlarını size kenetleyerek, uzun uzun bakar ve o sırada ruhunuzu tüm çıplaklığıyla görürler. Dünyamızda hızla çoğalan bu özel ve yeni çocuklar mutlu, sevinç verici ve bağışlayıcıdırlar. Aşağı yukarı sıfır-yedi yaş arasındadırlar.

İndigo’ların tersine, Kristal çocuklar çok mutlu ve sakin yaradılışlıdırlar. Duygusal olarak, genellikle çok sakin, iyi bebeklerdir ve annelerine çok sağlam bir şekilde bağlanacaklardır. Bu sağlam bağ, onlar 4-5 yaşına gelene kadar sürebilir ve ‘bağımlılık’ davranışı olarak yorumlanabilir. Geç konuşur, aile dışındaki insanlara karşı çekingen davranabilirler.

Kristal çocuklar gezegenin ortak enerjisinden çok fazla etkilenirler. İnsan kitleleri korktuklarında ya da dünyayı değiştirecek bir olay meydana gelirken, onların moralleri bozulabilir ya da aşırı heyecanlanabilirler. Çünkü onlar başkalarının duygularına empati geliştirir,  çevrelerindekileri sakinleştirmeye çalışırlar.

Birisi huzur içinde olmadığında, bunu hissederler. Kristal çocuklar sadece duygusal olarak değil, aynı zamanda fiziksel olarak da duyarlıdırlar. Yüksek sesli gürültüye, kalabalığa, ısı derecesine, dağınıklığa ve düzensizliğe, karışık ortamlara, yapay ve kimyasal maddelere karşı son derece duyarlıdırlar. Quantm teorisine göre bu çocuklar doğuştan şifacıdırlar.

Etiketler: , ,
Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

3 Kitap Sana 1 Kitap Ona

Eğitim Kolektifi’nden aldığınız her 3 kitap, bir köy okulu kütüphanesine kitap armağan ediyor.

Bunlar da Var

En Yeniler

En Popüler

Okudu Yazdı Demeyin! İşte 1. Sınıfların Eğitim Hayatını Değiştirecek 5 Taktik

İşte 1. Sınıfları Başarıya Taşıyacak 5 Alışkanlık

İlkokula başlamak hem çocukların hem de ailelerinin hayatlarındaki en önemli dönemeçlerden biridir. Okuma yazma öğrenmek küçük çocuklarınızın hayatlarını kökten değiştirir. Bilgiye doğrudan ulaşabilmek –okuldaki sosyal deneyimlerle birleştiğinde- çocuğunuzu eskisinden çok…
öğrencilerimize not verirken ne kadar adiliz

Öğrencilerimize Not Verirken Ne Kadar Adiliz?

Öğrencilerin öğrenme performanslarının adil bir şekilde değerlendirilmesi ve sonucun doğru amaçlarla kullanılması bir başka deyişle öğrencinin hak ettiği notu alabilmesi eğitimin önemli basamaklarındandır. Bununla birlikte pek çok eğitimcinin ölçme ve…
Sınavlar aynı zamanda öğrencilerin geldiği ve gelecekte içine gireceği sosyo-ekonomik sınıfın da bir göstergesi.

21. Yüzyıl Okulunu 19. Yüzyıl Teknikleriyle mi Yaratacağız?

Bu makaleyi dinleyebilirsiniz Son günlerde eğitimle ilgili en çok tartışılan konuların başında okulların yakın gelecekte yaşayacağımız teknolojik, ekonomik ve toplumsal dönüşüme uyum sağlayıp sayılayamayacağı geliyor. Uzmanlara göre okullar ayak sesleri…

Dosyalar

Reklam
Menü