Bir de Mucize Öğretmen Filmi Çekilse..

Eğitimciler İçin
Eğitimciler İçin
Bir de Mucize Öğretmen Filmi Çekilse..

aman ha..


sosyal medyada gezerken “”de çekilmeli paylaşım gördüm. muhtemelen meslektaşlarım bu fikri çok beğenmiştir.

meğer diye dizi çekilmiş ve çok etkilenmişler. köyde, kenar okullarda yokluk içinde çalışan didinen, öğretmenlerin çok olduğunu ve bunların anlatıldığı “mucize öğretmen” fikri çakmış bir anda beyinlerde. ben de paylaşımın altına aman ha…. yazdım.

aman ha çekmeyin. nolur çekmeyin. çekmezseniz iyi etmiş olursunuz. ha çekenler iyi reyting yaparlar o ayrı.

Öğretmen her derde deva bir aspirin değildir.

Öğretmen her derde deva bir aspirin değildir.

Çekmeyin çünkü..

çekmeyin çünkü zaten sistem bütün sorumluluğu çalışana yüklemiş durumda. hataların, sorunların kaynağı olarak çalışanları göstermektedir. dolayısı ile yine bi kaç doz daha sorunlu olarak öğretmenler görülecektir.

çekmeyin çünkü zaten mucize olan, her şeye rağmen didinen, uğraşan, kelimenin tam anlamıyla kahraman çalışanlar var ama hiç bir şey düzelmiyor. düzelmez de.

çekmeyin çünkü eğitimde öğretmen önemlidir, belirleyicidir ancak bir aspirin değildir. ders kitapları, ders içerikleri, araç gereç, velinin eğitim beklentisi, velilerin eğitim düzeyleri, en üstten en alta eğitim yönetimi, öğretmen yetiştirme asıl belirleyici olandır.

Bizim kahramanlara, mucizelere değil sisteme ihtiyacımız var.

Bizim kahramanlara, mucizelere değil sisteme ihtiyacımız var.

çekmeyin çünkü bizim kahramanlara, mucizelere değil sisteme ihtiyacımız. ülkenin tüm bilim insanlarıyla, yöneticileriyle, siyasetcisiyle, sendikasıyla tartışıp, uzlaşıp karar verdiği bir sisteme ihtiyacı var. her şeyden önce de liyakata ve adalete ihtiyacı var.

çekmeyin çünkü biliyorum ki senaryoda bolca kutsal değerler kullanılacak. hamaset çekilecek. ve biliyorum ki, gördüm yaşıyorum ki hayat ve gerçekler hiç de öyle değil.

Kahramana değil işine değer veren, toplumunu düşünen, geleceğin eğitimle kurulduğuna inanan yöneticilere ihtiyacımız var.

Kahramana değil işine değer veren, toplumunu düşünen, geleceğin eğitimle kurulduğuna inanan yöneticilere ihtiyacımız var.

çekmeyin çünkü ben o öğretmenlerden biriyim. neden diğer öğretmenlerin mucize yaratamadıklarını, yaratmadıklarını çok gözlemledim, yaşadım. araştıran, gelişen, geliştiren bilen insan sevilmiyor. susan itaat eden insan ve elbette öğretmen seviliyor.

çekmeyin çünkü kahramana değil işine değer veren, toplumunu düşünen, geleceğin eğitimle kurulduğuna inanan, bilen önce yöneticileri sonra öğretmenlere ihtiyacımız var. problemi doğru tanımlayıp, doğru çözümler önermeye, uygulamaya ihtiyacımız var. ki amerika keşfedileli yüzyıllar oldu.

çekmeyin çünkü iyi örnekler olumlu bir iklimde etki eder. konuşamayan bir kişiye örnek değil öncelikle demokratik kurullar gerekli. konuşabildiği öğretmenler kurulu gibi…

çekilirse bu sadece romantizm olur. reyting olur. sorunlar çözülmez. yine suçlu biz oluruz. yine biz dövülür, öldürülür, sürgün oluruz.

Yazar Hakkında

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Bunlarda Var

En Yeniler

En Popüler

Eğitime Dair Doğru Sandıklarımızı Kökten Dönüştürecek 6 Madde

Herkesin Doğru Sandığı 6 Büyük Eğitim Miti

Hepimizin iyi eğitimin nasıl olması gerektiğine dair inançlarımız vardır. Bu inançlardan bazıları yıllar içinde toplum genelinde de benimsenmiş, genel bir inanca dönüşmüştür. Aslında çoğu bilimsel doğru olmayan bu bilgiler, önce…
Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çocuğum Disleksik Olabilir mi?

Çoğumuz okumak için nefes almak kadar kolay ve sıradan bir eylemdir. Sözcükler, cümleler ya da metinler önümüze çıktığında istemsiz bir şekilde yazıları okuruz. Disleksik olanlar için ise okumak yüksek dikkat,…
K Kuşağı adını Açlık Oyunları adlı dizinin mücadeleci karakteri Katniss'ten alıyor.

İşte Dünyayı Değiştirecek Kuşak: K Kuşağı

X, Y, Z ya da Baby Boomers. Kuşak kavramı, 20.yüzyıl toplumunu tanımlarken sıklıkla başvurduğumuz kavramların başında geliyor. Her şeyin çok hızlı yaşandığı; kültürün, teknolojinin büyük bir hızla değiştiği ve insanların…

Dosyalar

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Menü