Bir de Mucize Öğretmen Filmi Çekilse..

Eğitimciler İçin
Bir de Mucize Öğretmen Filmi Çekilse..

aman ha..


sosyal medyada gezerken “mucize öğretmen”de çekilmeli paylaşım gördüm. muhtemelen meslektaşlarım bu fikri çok beğenmiştir.

meğer mucize doktor diye dizi çekilmiş ve çok etkilenmişler. köyde, kenar okullarda yokluk içinde çalışan didinen, öğretmenlerin çok olduğunu ve bunların anlatıldığı “mucize öğretmen” fikri çakmış bir anda beyinlerde. ben de paylaşımın altına aman ha…. yazdım.

aman ha çekmeyin. nolur çekmeyin. çekmezseniz iyi etmiş olursunuz. ha çekenler iyi reyting yaparlar o ayrı.

Öğretmen her derde deva bir aspirin değildir.
Öğretmen her derde deva bir aspirin değildir.

Çekmeyin çünkü..

çekmeyin çünkü zaten sistem bütün sorumluluğu çalışana yüklemiş durumda. hataların, sorunların kaynağı olarak çalışanları göstermektedir. dolayısı ile yine bi kaç doz daha sorunlu olarak öğretmenler görülecektir.

çekmeyin çünkü zaten mucize olan, her şeye rağmen didinen, uğraşan, kelimenin tam anlamıyla kahraman çalışanlar var ama hiç bir şey düzelmiyor. düzelmez de.

çekmeyin çünkü eğitimde öğretmen önemlidir, belirleyicidir ancak bir aspirin değildir. ders kitapları, ders içerikleri, araç gereç, velinin eğitim beklentisi, velilerin eğitim düzeyleri, en üstten en alta eğitim yönetimi, öğretmen yetiştirme asıl belirleyici olandır.

Bizim kahramanlara, mucizelere değil sisteme ihtiyacımız var.
Bizim kahramanlara, mucizelere değil sisteme ihtiyacımız var.

çekmeyin çünkü bizim kahramanlara, mucizelere değil sisteme ihtiyacımız. ülkenin tüm bilim insanlarıyla, yöneticileriyle, siyasetcisiyle, sendikasıyla tartışıp, uzlaşıp karar verdiği bir sisteme ihtiyacı var. her şeyden önce de liyakata ve adalete ihtiyacı var.

çekmeyin çünkü biliyorum ki senaryoda bolca kutsal değerler kullanılacak. hamaset çekilecek. ve biliyorum ki, gördüm yaşıyorum ki hayat ve gerçekler hiç de öyle değil.

Kahramana değil işine değer veren, toplumunu düşünen, geleceğin eğitimle kurulduğuna inanan yöneticilere ihtiyacımız var.
Kahramana değil işine değer veren, toplumunu düşünen, geleceğin eğitimle kurulduğuna inanan yöneticilere ihtiyacımız var.

çekmeyin çünkü ben o öğretmenlerden biriyim. neden diğer öğretmenlerin mucize yaratamadıklarını, yaratmadıklarını çok gözlemledim, yaşadım. araştıran, gelişen, geliştiren bilen insan sevilmiyor. susan itaat eden insan ve elbette öğretmen seviliyor.

çekmeyin çünkü kahramana değil işine değer veren, toplumunu düşünen, geleceğin eğitimle kurulduğuna inanan, bilen önce yöneticileri sonra öğretmenlere ihtiyacımız var. problemi doğru tanımlayıp, doğru çözümler önermeye, uygulamaya ihtiyacımız var. ki amerika keşfedileli yüzyıllar oldu.

çekmeyin çünkü iyi örnekler olumlu bir iklimde etki eder. konuşamayan bir kişiye örnek değil öncelikle demokratik kurullar gerekli. konuşabildiği öğretmenler kurulu gibi…

çekilirse bu sadece romantizm olur. reyting olur. sorunlar çözülmez. yine suçlu biz oluruz. yine biz dövülür, öldürülür, sürgün oluruz.

Etiketler: mucize doktor, mucize öğretmen

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Eğitim Kolektifi’nin Büyümesine Destek Olun!

İçeriklerimizi beğeniyorsanız daha fazla okuyucunun bize ulaşmasına destek olun.
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin, Beğenin, Paylaşın.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

milli eğitim bakanı olsaydım kitap
eğitim kolektifi milli eğitim bakanı olsaydım kitap satın al

Milli Eğitim Bakanı Olsaydım

Orijinal fiyat: 150 ₺.Şu andaki fiyat: 90 ₺.

Ahmet Yıldız, Ayşegül Kanal, Cem Demirayak, Gözde Durmuş, Engin Karadağ, Erdal Atıcı, Erdal Küçüker, Esergül Balcı, Fevziye Sayılan, Feyzi Coskun, Gökçe Güvercin-Seçkin, Gözde Durmuş, Hasan Aydın, M. Cansu Balcı, Meral Uysal, Mustafa Gazalcı, Niyazi Altunya, Nurcan Korkmaz, Orhan Özdemir, Reşide Kabadayı, Rıfat Okçabol, Selen Balcı, Ş. Erhan Bağcı, Vildan Özdemir
Eğitim Kolektifi Yayınları
normal nedir wolfgang korn kitap

Normal Nedir?

Orijinal fiyat: 145 ₺.Şu andaki fiyat: 100 ₺.

Wolfgang Korn
Can Çocuk Yayınları
Reklam

En Yeniler

En Popüler

Dosyalar

Reklam