Kitap Önerisi: Önce Hayal

Aileler İçin
Aileler İçin
kitap önerisi önce hayal

Bir ömrü yaşamanın en anlamlı yolu kuşkusuz kendini bir amaca adamaktır. Hayata değer katabilecek bir hayali olan, bu uğurda coşkuyla emek veren, öğrenen, gelişen ve ürettiklerini insanlarla paylaşanlar hayatlarını en değerli şekilde geçirmiş olanlardır.

Peki bunu çocuklarımıza anlatmanın bir yolu var  mıdır?  Bu ay size önereceğimiz kitap tam da bunu yapıyor. Çocuklarımıza emek vererek, yaratarak, üreterek, dünyayı güzelleştirerek geçen bir ömrün hikayesini ve hayal etmenin, tasarlamanın, hayallerinin yıllar içinde gelişip, değişmesine izin vermenin önemini anlatıyor.   Sadece anlatmakla da kalmıyor. Birbirinden çarpıcı, birbirinden güzel resimlerle küçük okuyucularına hayaller kurduruyor ve hatta hikayenin şarkılarını bile kulaklarına fısıldıyor.

Önce Hayal , Sonra Gerçek…

Masal anlatıcısı Judith Malika Liberman’ı farklı mecralarda anlattığı masallardan tanıyor olabilirsiniz. Libermann şimdi de kaleme alınmış bir masalla; terzi Jozef’in hikayesiyle karşımıza çıkıyor.  Kuşaklardır terzilik yapan aile büyüklerinden  zanaatla sanat arasındaki farkı öğrenen ve müşterileri için hayaller kurarken çoğu zaman kendisini unutacak kadar çok çalışan terzi Jozef, çocuklarımıza hayal etmeyi, yaratmayı ve en iyisine ulaşmak için uğraş vermeyi anlatıyor. Jozef’in delikanlılıktan, ebeveynliğe oradan da ustalığa giden hikayesine eşlik ederken bizler de kendimiz için hayal kurmanın değerini bir kez daha hatırlatıyor.

kitap önerisi önce hayal

Önce Hayal’in bir başka özelliği ise Zeynep Özatalay’ın masalsı güzellikteki resimleri.  Anlatıyı metnin dışına taşıyan, her sayfada kullandığı coşkulu renkler, duygular ve dikkatli detaylarla çocukları büyüleyen Özatalay’ın çizimleri, kitabı çocukların gözünde gerçek bir şölene dönüştürüyor.

Etiketler: judith liberman, önce hayal, zeynep özaltay

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Eğitim Kolektifi’nin Büyümesine Destek Olun!

İçeriklerimizi beğeniyorsanız daha fazla okuyucunun bize ulaşmasına destek olun.
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin, Beğenin, Paylaşın.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

milli eğitim bakanı olsaydım kitap
eğitim kolektifi milli eğitim bakanı olsaydım kitap satın al

Milli Eğitim Bakanı Olsaydım

Orijinal fiyat: 150 ₺.Şu andaki fiyat: 90 ₺.

Ahmet Yıldız, Ayşegül Kanal, Cem Demirayak, Gözde Durmuş, Engin Karadağ, Erdal Atıcı, Erdal Küçüker, Esergül Balcı, Fevziye Sayılan, Feyzi Coskun, Gökçe Güvercin-Seçkin, Gözde Durmuş, Hasan Aydın, M. Cansu Balcı, Meral Uysal, Mustafa Gazalcı, Niyazi Altunya, Nurcan Korkmaz, Orhan Özdemir, Reşide Kabadayı, Rıfat Okçabol, Selen Balcı, Ş. Erhan Bağcı, Vildan Özdemir
Eğitim Kolektifi Yayınları
Reklam

En Yeniler

En Popüler

Dosyalar

Reklam