ABD’de Tıp Fakülteleri Erken Mezun Verecek

Eğitim Politikaları
ABD’de Tıp Fakülteleri Erken Mezun Verecek
Reklam
A+ A-

Dünyanın tüm ülkeleri coronavirüs karşısında hem bürokratik hem de sağlık hizmetleri açısından kritik sınavlar verirken ABD’den eğitim dünyasını da ilgilendiren bir hamle geldi. Dün açıklanan rakamlara göre vaka sayısı açısından tüm dünya ülkelerinin önüne geçen ABD’de son sınıflarda okuyan Tıp  Fakültesi öğrencilerinin erken mezuniyeti gündeme geldi.

Son sınıf öğrencileri, Corono tedavilerinde görev alacaklar.

Son sınıf öğrencileri, Corono tedavilerinde görev alacaklar.

Çağrı Massachusetts’ten Geldi

Bu doğrultuda Boston, Massachusetts ve New York’taki tıp öğrencilerinin hastanelerde görev alabilmelerini sağlamak amacıyla son sınıf öğrencilerine erken mezuniyet çağrısı yapıldı.

Massachusetts Sağlık Hizmetleri Departmanı Sekreteri Marylou Sudders’in 27 Mart tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Kovid-19 ile etkin mücadele sağlamak amacıyla, “ülkedeki tüm tıp fakültelerini erken mezuniyete karar verme’ çağrısında bulundu ve fakülte dekanlarının tümü bu çağrıya olumlu yanıt verdi.

Boston Üniversitesi 17 Nisan'a mezuniyet tarihi açıkladı.

Boston Üniversitesi 17 Nisan’a mezuniyet tarihi açıkladı.

Tüm Üniversitelerden Hemen Olumlu Yanıt Geldi

Boston, Harvard, Tufts ve Massachusetts Tıp Fakülteleri Sudders’ın çağrısına destek verirken, Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi (BUSM) Dekanı Karen Antman mezuniyet töreninin 17 Nisan’a çekildiğini bildiren bir mektubu öğrencilerle paylaştı.

Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Karen Antman  ayrıca 4. sınıf öğrencilerine yazdığı bir mektupla, sınavlarını tamamlayan tüm öğrencilerin mezuniyet için yeterli olduğunu düşündüklerini ve bunun için 17 Nisan 2020’de sanal mezuniyet töreni düzenleyeceklerini bildirdi.

‘Sizinle Şimdiden Gurur Duyuyoruz’

Antman, salgın nedeninin etkili olduğunu açıkladığı mektubunda, şöyle dedi:

“Sizler yüzyılımızın tıbben en zorlu zamanlarından birinde mezun oluyorsunuz. Kısa süre içinde ülkemizin Kovid-19’a karşı verdiği mücadelenin bir parçası olacaksınız. Yakın zamanda hastalarınızın iyileşmesi için oynayacağınız rol için şimdiden gurur duyuyoruz.”

Etiketler: , ,
Reklam

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Takipte Kalın!

Facebook sayfamızı beğenin ve yeni yazılarımızdan haberdar olun.

Bunlar da Var

En Yeniler

En Popüler

Narsist Ebeveynler Öfkeli ve Kırgın Çocuklar Yetiştirir

Narsistik Kişilik Bozukluğunun Masum İşaretleri

Son zamanlarda toplumda narsizmin yükselişiyle ilgili yazılar okuyor, çevrenizdeki insanların eskisine göre çok daha kendilerine dönük olduğunu fark ediyor ve belki de kendi kendinize soruyorsunuz: ‘Yoksa ben de biraz narsist…
çocuğumun hiç arkadaşı yok

Çocuğumun Hiç Arkadaşı Yok!

Çocuğunuzun okulda arkadaşı yok mu? Çocuğunuz yalnız ve mutsuz mu? Çocuğunuz arkadaşı olmadığı için okula gitmekte zorlanıyor mu? Çocuğum arkadaşları tarafından dışlanıyor mu diyorsunuz? Çocuğunuzun arkadaşlık kuramama nedenleri nelerdir ve…

Dosyalar

Reklam
Menü